Kurul Çarşamba günü yaptığı açıklamada, teklifleri incelemek için özel bir komite atadığını söyledi. Biri uzun zamandır Barnes & Noble başkanı Len Riggio’dan geldi. Şirketin en büyük hissedarı ve% 20’ye yakın kontrol sahibi.

Barnes & Noble (BKS) ayrıca tespit edemediği bir hissedarın şirkette hızla bir hisse oluşturduğunu açıklamıştır. Düşmanca ele geçirmeyi engellemek için Barnes & Noble’ın yönetim kurulu zehir hapı olarak bilinen şeyi onayladı.

Tanımlanamayan taraf stokun% 20’sini veya daha fazlasını biriktirirse zehir hapı devreye girecektir. Bu noktada, hissedarların hisselerin değerini seyrelterek% 50 indirimli Barnes & Noble hisselerini satın almalarına izin verilecektir.

Duyuru, başka bir yatırımcının% 7’ye yakın bir hisseyi açıklamasından kısa bir süre sonra geldi ve Riggio ile şirketi satın alma hakkında görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Kurul, Riggio’nun komite tarafından önerilen herhangi bir işlem lehine hisselerini oylayacağını söyledi.

Potansiyel bir satış, Barnes & Noble’ın destanıbeşinci genel müdürünün yerini uzun yıllar almayı planlıyor.

Kitabevi, en son CEO’su Demos Parneros’u Temmuz ayı başlarında, şirket politikasının belirsiz ihlallerinden dolayı ateşledi. Barnes & Noble daha sonra cinsel taciz ve zorbalık iddialarının Parneros’un feshine yol açtığını açıkladı.

Ağustos ayında Parneros, eski işverenine federal mahkemede hakaret ve dava olmadan kovulması için dava açtı.

Barnes & Noble’ın halen 600’den fazla mağazası ve 23.000 çalışanı var. Geçen çeyrekte, aynı mağazadaki satışlar bir önceki yıla göre% 6.1 düştü.

Satışlar son dört yılda Barnes & Noble’a düştü. Daha küçük mağaza formatları ve mutfak konsepti gibi yeni taktikler alışveriş yapanları geri kazanmak için mücadele etti.

GlobalData Retail genel müdürü Neil Saunders, Eylül ayında mağazaların çoğunun “yorgun hissettiklerini, çok büyük ve çok dağınık olduğunu ve tüketiciye ziyaret etmek ve satın almak için zorlayıcı bir neden sunmadığını” söyledi.

Barnes & Noble’ın daha fazla mağaza kapatacağına inanıyor: “Barnes & Noble’ın hayatta kalabilmek için zayıflaması gerekiyor.”

Barnes & Noble’ın sorunları yerel ve bağımsız kitapçıların yeniden dirilmesiyle ortaya çıkıyor.

Bir ticaret grubu olan Amerikan Kitapçılar Derneği, bağımsız yerlerin sayısının geçen yıl% 6 artışla 2.470’e yükseldiğini bildirdi.Kaynak Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir