Haziran 30, 2020

Bir ev satın almadan gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır

ile admin

[ad_1]

İlk evinizi almadan önce bilmeniz gerekenler

Ev sahibi olmadan gayrimenkul yatırımlarından nasıl yararlanabilirim?

Gayrimenkul, fiyatlarda bile güçlü bir yatırım olmaya devam ediyor yavaşlatma.

Ancak mülk sahibi olmak bir güçlük olabilir. Bir avuç mülke büyük miktarda sermaye bağlanır. Ve o evi, ofisi veya kınamak tutma ve yönetme lojistiği ile uğraşmak zorundasınız.

Gayrimenkul yatırım yapmak bir portföyü çeşitlendirmek için harika bir yoldur.Nashville merkezli sertifikalı bir finansal planlamacı Jeff Rose.

“Ama portföyünüzün sadece% 5’inin gayrimenkulde olmasını isteyeceksiniz” diyor. “% 10’a kadar, bu daha yüksek tarafta olur.”

ETF’ler, yatırım fonları veya gayrimenkul yatırım fonları yoluyla gayrimenkul özkaynağına yatırım yapılması, gayrimenkul değer artışının olumsuz etkilenmesine yol açar.

Ancak bu tür bir dalgalanma herkes için uygun değildir. Başka bir seçenek, daha sabit getiriler ile gelen gayrimenkul riskine yatırım yapmaktır.

Gayrimenkul özkaynağı

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları veya GYO’lar, gayrimenkul özkaynağına dönüşmenin yaygın bir yoludur. GYO’lar, insanlara gayrimenkul portföylerine yatırım yapma şansı veren, gelir getiren mülklere (ofis binaları, oteller, apartman kompleksleri, alışveriş merkezleri) sahip olan halka açık şirketlerdir.

GYO’lar, çeşitli gayrimenkul varlıklarını bir hisse senedi almak kadar kolay tutmanın ve temettü esaslı gelir sağlamanın bir yoludur. Ancak, bir endeks fonu dediğinden daha yüksek bir risk seviyesine sahipler.

Rose, “Halka açık bir GYO’ya baktığınız zaman, bu temelde bir hisse senedi, daha fazla risk var,” diyor Rose. “Tek bir alana odaklanıyorlar. Bir tür gayrimenkul olabilir ya da tek bir coğrafi alan olabilir ve eğer o sektör veya bölge isabet alırsa, bunu hissedersiniz.”

Rose, maruziyetinizi daha da çeşitlendirmek için ETF’ler veya yatırım fonları aracılığıyla onlara yatırım yaparak GYO’ların üstesinden faydalanmayı önerir.

Rose, “Gayrimenkul yatırımı yapmanın en basit yolu yatırım fonu veya ETF’dir.”

Gayrimenkul ETF, gibi Öncü VNQyatırımcılara halka açık özsermaye yatırımları ve diğer gayrimenkul yatırımları sunmaktadır. Benzer şekilde, iShares’in İYR yurtiçi emlak stokları ve GYO’lar sunmaktadır.

Yatırım fonları, uzun vadeli bir yatırım stratejisini gayrimenkul ile çeşitlendirmenin başka bir yoludur. T. Rowe Price Gayrimenkul Fonu (TRREX), 5,3 milyar dolarlık varlığı ile aktif olarak yönetilen gayrimenkul yatırım fonları arasında bir devdir.

Gibi daha yeni çevrimiçi platformlar Fundrise, Zengin Amcalar veya Realty Mogul yatırımcıların büyük fonlardan çok daha az çeşitlendirilmiş gayrimenkul portföyüne girmelerine izin verin.

Rich Uncles, kendi GYO’larına 500 $ gibi düşük bir ücretle veya yeni öğrenci konut GYO’suna, örneğin 5 $ minimum yatırımla yatırım yapmanıza olanak tanır. Kendi GYO’larına sahip başka bir platform olan Fundrise’da minimum yatırım 500 $ ‘dır.

Realty Mogul, özel yatırım fırsatlarına erişim sunar ya da minimum 1.000 dolar yatırımı olan GYO’larına yatırım yapabilirsiniz.

Bunlar sağlam yatırım getirileri ve temettüler sağlayabilirken, likit olmayanlardır ve yatırımcılar hızlı bir şekilde satış yapmayı beklememelidir. Ancak çevrimiçi platformlar, satın aldığınız ürünle ilgili daha fazla görünürlük sağlayabilir.

Rose, “Çevrimiçi platformlara yatırım yapmaktan zevk alıyorum çünkü yatırım yaptığım özellikleri görebiliyorum” diyor Rose. “Genellikle bir ETF veya yatırım fonu veya GYO satın alıyorsanız, ne satın aldığınızı görmek daha zor olabilir.”

Ve nasıl yatırım yaparsanız yapın, “ne tür bir gayrimenkul yatırımı yaptığınızı bilmek zorundasınız” diyor.

Gayrimenkul borcu

Gayrimenkul yoluyla istikrarlı pasif gelir elde etmenin bir başka yolu da birinin ipotek yatırım yapmaktır. PeerStreet adlı bir platform kullanarak, yatırımcılar düzenli sabit getirili ödemeler sunan yüksek faizli kredileri destekleyebilirler.

PeerStreet’in kurucu ortağı ve baş işletme sorumlusu Brett Crosby, “Bir çok insan eşitlik riski olmadan gayrimenkullere maruz kalmak istiyor” diyor. “Erişilebilir hale getirdik ve bazı insanlar bu risk seviyesiyle çok daha rahat.”

Şöyle çalışır: PeerStreet Bireysel kredi ağından ilk ipotek ipotek satın alır. Yatırımcılar siteyi yatırım arayabilir ve konutun vade, getiri ve kredi / değer oranı gibi kriterlere göre yatırım seçebilir. Seçenekler günlük olarak güncellenir.

Alternatif olarak, sizi ölçütlerinize uygun yatırımlara yönlendiren ayrıntıları önceden seçerek otomatik yatırım seçebilirsiniz. Yatırımlar% 6 ila% 9 arasında değişen getiri sağlar ve sitedeki tipik anlaşma 6 ila 36 ay arasındadır.

Gayrimenkul borcuna yatırım için diğer platformlar, örneğin AlphaFlow, bireysel kredilere yatırım yapmak yerine bir emlak kredisi portföyü sunar.

İpoteklerle desteklenen yatırımlar yeni bir şey olmasa da, bireylerin yatırım yapması daha önce çok zordu. Crosby, “Kötü giderse, tahmin etmeniz gerekiyorsa yerinde bir ekibe ihtiyacınız var” diyor. “Bunların hepsini biz hallederiz. Aktif bir yatırım aldık ve pasif hale getirdik.”

Şirket, tekliflerini tüm yatırımcılara genişletmek için çalışırken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu düzenlemeleri şu anda PeerStreet ile yapılan yatırımları akredite yatırımcılara sınırlamaktadır. Bir bireyin akredite bir yatırımcı olarak nitelendirilmesi için, son iki yılda 200.000 $ ‘ın üzerinde (bir eş ile yılda 300.000 $) yıllık bir gelir elde etmeniz ve aynı gelir düzeyinin makul bir beklentisi olması gerekir. Ayrıca, birincil konutun değeri hariç, net değeri 1 milyon doları aşan bir birey kalifiye olur.

CNNMoney (New York) İlk yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2018: 13:37 ET

[ad_2]

Kaynak Adresi