Haziran 30, 2020

Çeşitlilik ve içerme işlerinin yükselişi Çeşitlilik ve içerme işlerinin yükselişi

ile admin

[ad_1]

Accenture CEO'su: Çeşitlilik kritik

Bu yılın başlarında, Uber ilk kez baş çeşitlilik görevlisi, bir dizi cinsel taciz iddiasını ve marka için diğer PR krizlerini takiben. Geçen ay, tartışmadan rahatsız olan bir yıl sonra, NFL bir iş ilanı yayınladı çeşitlilik ve içerme başkanı için.

Çeşitlilik görevlileri de diğer birçok yüksek profilli şirkette ortaya çıkıyor. Başlıklar değişebilir – “çeşitlilik ve dahil etme müdürü”, “baş eşitlik görevlisi” veya “çeşitlilik, içerme ve aidiyet başkanı” – ancak daha fazla kuruluş bunun bunun çalışanları için önemli. O bile bütün bir konumu hak ediyor (hatta bazen kendi departmanı).

Göre Gerçekten veri, rollere olan talep sadece son birkaç yılda önemli ölçüde artmıştır. 2017-2018 arasında, çeşitlilik ve içerme pozisyonlarına yönelik ilanlar yaklaşık% 20 artmıştır.

Ancak çeşitlilik görevlisi ne yapar?

Üç uçlu bir yaklaşım

Çeşitlilik ve içerme rolleri üç önemli alanda uzmanlık gerektirir: çalışanların işe alınması, elde tutulması ve katılımı. Çeşitlilik ve içerme el ele gider, bu yüzden onları bu iş unvanlarının çoğunda görüyorsunuz. Bir şirketin işgücünü çeşitlendirirken, liderler aynı zamanda yeterince temsil edilmeyen gruplardan gelen çalışanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak zorundadır.

Kadınlar için bir iş değerlendirme sitesi olan Fairygodboss’ta iş geliştirme ve ortaklıklar müdürü Mary Pharris, “Tüm bu çabaların birbirine bağlı olması gerekiyor,” diyor. “Çünkü o zaman işe alım sürecinde yaptığınız şeyle bir bağlantınız olur ve bu da sonuçta çalışanları nasıl elde ettiğinizi etkiler.”

Çeşitliliğe ve dahil etmeye odaklanmak sadece iyi bir halkla ilişkiler hamlesi değil, kriz sonrasında uygulanacak bir şey değildir. Bunun yerine Pharris diyor kanıtlanmış bir yatırım şirket başarısı.

“Araştırmadan sonra çeşitliliğin sonuçta iyi olduğunu gösteren bir çalışma var” diyor. “Yani buna yatırım yaparak şirketler doğru olanı yapıyorlar. Bu sadece günün sonunda çalışanlarınızı mutlu etmekle kalmaz, aynı zamanda çalışanlarınız mutlu olursa da kalma olasılıkları daha yüksektir.”

Kendinizi bir işten çıkarmak

Ciara Trinidad, dahil etme ve çeşitlilik program yöneticisi Netflix (NFLX), her şeyi gözünde tutmayı öğrendi.

“Bu sadece işe alım ve İK için sessiz değil,” diyor. “Satışta konuştuk ve nihayetinde müşterilerimiz olacak insanları hedefledik, bize hizmet eden kişilere davrandığımız öğle yemeği … bu işin amacı sonunda kendimi bir işten çıkarmaktı.”

Bu, işe alım üzerine odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda şirkette – özellikle etki pozisyonlarında olan yetenekleri – eğitmeye ve geliştirmeye odaklanmak anlamına geliyordu.

“Bu sorunun çözücüleri insan yöneticilerimiz” diyor. “Onlar çalışanların kişisel gelişimlerine ayak uyduranlar. Onlara elinden gelen her şekilde yatırım yapmazsan işe yaramayacak.”

Netflix, yalnızca çalışanlarında değil, programlamasında da çeşitlilik için çaba göstermektedir. Her zamanki günü, yetenek ortakları, üretim yöneticileri ve çalışan kaynak gruplarıyla buluşmayı, işyerinde ne istediklerini ve onlar gibi insanlar için neyin daha iyi olabileceğini konuşmayı içerebilir.

Yakında “bir işten çalışmak” olayının olmayacağını itiraf ediyor.

Geçmişte, birçok şirket zemin seviyesinden değişimi tetiklemek için yeterince temsil edilmeyen gruplardan çalışanlara güveniyordu. Trinidad, işinin şu anda bu çalışanları dinlemeye, endişelerini en üst düzeye çıkarmaya ve yardımcı olacak politikalar uygulamaya odaklandığını söylüyor.

“Bu işyerinde nasıl hayatta kalabileceklerini, kendileri gibi insanlar için nasıl daha iyi hale getirilebileceklerini düşünmek için dikkatlerinin dağıtılmasına gerek yok” diyor. “Sadece işlerine odaklanmaları gerekiyor, [and] Altyapı oluşturmaya odaklanmam gerekiyor, böylece kendileri gibi hissediyorlar. ”

CNNMoney (New York) İlk yayınlanma tarihi: 21 Ağustos 2018: 11:07 ET

[ad_2]

Kaynak Adresi