Haziran 30, 2020

Çeşitlilik ve içerme konusunda bir kariyer nasıl oluşturulur

ile admin

[ad_1]

Melinda Gates: 'Daha çeşitli ekiplere' ihtiyacımız var

Kırk yıl önce, iş dünyası liderleri tüm kariyer yollarını hayal edemediler çeşitlilik yönetimi, çeşitlilik ve kaynaştırma uzmanlıkları sunan okullar.

Ancak şimdi Facebook, Google ve diğer yüksek profilli şirketlerde baş çeşitlilik görevlileri daha derin bakışlar almak şirketlerin nasıl işe aldığı, tanıttığı ve hoş geldiniz her kökenden çalışanlar.

İş dünyası nihayet dikkat ediyor – potansiyel liderler de öyle.

Fakat bu büyüyen alanda başarılı olmak için ne gerekiyor?

Psikolojiyi bilir

“Kesinlikle bir yerde bir şirkette çeşitliliğin başı olacağım” diye düşünmedim, Pinterest’teki katılım ve çeşitlilik başkanı Candice Morgan diyor. “Bunun bir kariyer yolu olduğunu bilmiyordum.”

Morgan, kolejde psikoloji ve işletme eğitimi aldı ve burada “Kültürler Arasında İşletme” gibi derslere aşık oldu. Psikoloji derslerinde kültürel ve etnik farklılıkların etkileşim şeklimizi nasıl etkilediği hakkında daha fazla şey öğrendi. İşletme derslerinde, şirketlerin bu etkileşimler için çalışanları hazırlamaya nasıl yardımcı olabileceğine odaklandı.

Pinterest’te Morgan, insan kaynakları ve işe alım ekiplerinin ötesindeki meslektaşları ile birlikte çalışıyor. Geçen yıl yayınlanan yeni bir ürün özelliği üzerinde bile işbirliği yaptı ve kullanıcıların arama sonuçlarını cilt tonuna göre filtrelemelerini sağladı.

Ayrıca çalışanlarla kariyerlerine yönelik deneyimleri ve hayalleri hakkında konuşmaya çok zaman harcıyor. Onları etkinleştirmek, çalışmasının anahtarı olduğunu söylüyor.

“Katılım çalışmalarını üç alana ayırdım: insanlar ortaya çıkıyor mu? Gelişiyorlar mı? Ve liderlik pozisyonlarına mı ilerliyorlar?” diyor. “Bunların tümü metriklerin veya çıktının bir parçasıdır.”

İşletmeyi tanıyın

Global çeşitlilik, dahil edilme ve LinkedIn’e ait olan Rosanna Durruthy, işteki ilişkileri düşünmek için de çok zaman harcadığını söylüyor.

“Hâlâ, [lack of] temsil, ‘ben sadece’ yaratıyor, ben tarif ettiğim gibi, “diyor.” Demografik özelliklerini temsil eden tek kişi onlar olabilir: tek kadın ya da tek renkli kişi. ”

Ancak gelecekteki çeşitlilik liderlerine söylediği gibi, işi de bilmelisiniz. Bu organizasyonda başarılı olmak için ne gerekiyor? Liderler için hangi hedefler önemlidir? Bu hedeflere tüm çalışanlar erişebilir mi?

Durruthy, bu soruların çeşitlilik ve katılım görevlisinin çalışmalarını anlamak için önemli olduğunu söylüyor. Sadece işgücünün görünüşünü değil, şirket kültürünü yeniden oluşturmaya da yardımcı olurlar.

İnsanları tanıyın

İki yıl önce, Tufts Üniversitesi, öğrencileri çeşitlilik için hazırlamayı amaçlayan disiplinlerarası bir program olan çeşitlilik ve içerme liderlik programını başlattı endüstrilerdeki roller. Fikir, Tufts’taki sanat ve bilim lisansüstü okulu dekanı Robert Cook’un, programdaki öğrencilerin, her zamankinden daha popüler hale gelen bir pozisyona hazırlamak için bir araya gelebilecek çeşitli farklı alanlardan öğrendikleri olduğunu söylüyor.

“Giderek, bu bir meslek. Giderek, her türlü kurumdan daha fazla ilgi görüyor” diyor. “Yapmak istediğimiz şey, insanlara kuruluşların nasıl çalıştığını anlama konusunda liderlik becerileri ve işlerinde etkili olabilmeleri için analitik beceriler vermektir.”

Netflix’e dahil olma ve çeşitlilik program yöneticisi Ciara Trinidad diyor tüm bu farklı parçaların nasıl bir araya geldiğini takdir etmeyi öğrendi. Oradan, iyi çeşitlilik ve katılım liderlerinin mesajın sadece işe alım ekibinin veya yönetim ekibinin ötesinde, organizasyonun tüm seviyelerine nüfuz etmesini sağlamak zorunda olduğunu söylüyor.

“Şirketler ‘çeşitlilik ve dahil etme konusuna çok önem veriyoruz, ancak daha düşük seviyeli bir yöneticiye’ Çeşitlilik ve dahil edilmeyi neden önemsiyorsunuz? ‘ onların hiçbir fikri olmazdı “diyor. “İşte sorun bu.”

Düzeltme: Bu hikayenin önceki bir sürümü, Ciara Trinidad’nın Netflix’teki unvanını yanlış bir şekilde bildirdi.

CNNMoney (New York) İlk yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2018: 12:03 ET

[ad_2]

Kaynak Adresi