ABD-Çin ticaret savaşı gadget fiyatlarını artırabilir

Çin’deki iş liderleri ve yetkilileri, Pekin’in ABD ile ticaret konusunda bir yıpratma savaşına girmeye hazır olduğunu söylüyor.

Trump yönetimi başlatıldı en büyük tarife barajı tıpkı üst düzey yöneticilerin ve politika yapıcıların Salı günü kuzey Çin kenti Tianjin’de bir Dünya Ekonomik Forumu etkinliğinin başlaması için toplandıkları gibi. Çin daha sonra olacağını söyledi daha fazla tarifeyle misilleme kendi.

Ticaret savaşında tartışmalar “yaz Davos, “olarak biliniyor ve çok az katılımcı çatışmaya hızlı bir çözüm öngörüyor.

Pekin’deki hukuk firması Covington & Burling’in yönetici ortağı Timothy Stratford, “Çin, ABD’nin motivasyonunun şimdi Çin’i aşağıya çekmeye ve onu ele geçirmeye çalışmasından endişe ediyor” dedi. “Bir süredir çıkmaza gireceğimizi umuyorum.”

ABD hükümeti Çin’in, Pekin’i denetlemekle suçlayan dezavantajlı Amerikan işletmelerini söylediği uygulamaları değiştirmesini istiyor ABD fikri mülkiyet hırsızlığı ve agresif sanayi politikaları ile Çinli şirketleri güçlendirmek. Çin’de faaliyet gösteren Amerikan ve Avrupalı ​​firmalar bu konulardan sık sık şikayet etseler de, Çin hükümeti eleştiriyi yersiz olarak reddediyor.

‘Bu bizim için bir test’

Tianjin’de konuşan Çinli hükümet yetkilileri, ülkenin finansal piyasalarını sarsmış olsa bile tarife savaşını havalandırabileceği konusunda ısrar etti.

“Ticaret sürtünmelerinin, Çin ekonomisiÇin hükümet danışmanı ve Çin Halk Bankası para politikası komitesinin üyesi Liu Shijin, “insanların beklentilerini etkileyebilir.

Bir çöküş Çin hisse senetleri ve yuan’ın yatırımcıların ticaret korkularına “aşırı tepki verdiklerini” gösterdi.

Ticaret savaşı, “Bu bizim için bir test ve bizim yönümüze bağlı kalmalı ve asla durmamalıyız.” Dedi.

Analist: Ticaret savaşı büyük bir başlık, büyük bir sorun değil

Çin’in menkul kıymetler düzenleyicisi başkan yardımcısı Fang Xinghai, dedim yeni ABD tarifeleri Pekin’i geri çevirmeyecekti. İki hükümeti umduğunu söyledi yakında tekrar konuşacak ve bir anlaşma yapacaktı.

Çin’in en önde gelen girişimcilerinden biri, yakın zamanda gerçekleşeceği konusunda şüphelidir.

Ticaret savaşı “uzun sürecek, bu bir karışıklık olacak” Jack Ma, en iyi Çin e-ticaret şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Alibaba (BABA), dedi Salı ayrı bir etkinlikte Doğu Hangzhou şehrinde. Çatışmanın 20 yıl kadar sürdüğünü tahmin etti.

Çin’de faaliyet gösteren ABD şirketleri, tarife dalgalarının zaten işlerine zarar verdiğini söylüyor. Ölüler arasında Amerikalı yonga makinesi de var Qualcomm (QCOM), kimin 44 milyar dolarlık anlaşma Hollandalı rakibi satın almak NXP Yarı İletkenler (NXPI) Temmuz ayında Çinli düzenleyiciler tarafından engellendi.

Diğer şirketler çapraz ateşe yakalanabilir. JPMorgan Chase (JPM) Çin’in finans endüstrisini açma çabalarından yararlanmak istiyor ve ülkede bir aracılık başlatmak.

Pekin’in ticaret savaşı nedeniyle girişim için onay verebileceğinden endişe edip etmediği sorulduğunda, JPMorgan Çin CEO’su Mark Leung Tianjin’de “bizim kontrolümüzde olmadığını” söyledi.

Bakan, bankanın düzenleyicilerle “yapıcı bir şekilde çalıştığını” da sözlerine ekledi.

Gfx ticaret savaş çin abd bayrakları iş

ABD ekonomisi aşırı ısınabilir

Çin şu anda daha fazla acı çekiyor gibi görünse de, tarifeleri çok uzun süre yerinde bırakmak ABD hükümetinin çıkarlarına olmayabilir.

“Bir kızışıyor “Çin yatırım bankası Blackrock hisse senetleri başkanı Helen Zhu” dedi. “Bu yıl 200 milyar dolarlık ithalatın tarifeleri% 25’e gidecek olsaydı, bu enflasyonist baskıya yol açar ve ABD tüketicisine zarar verirdi.”

Yetkili, “Önümüzdeki aylarda her iki tarafın da bir şeyler yapması için artan bir teşvik var.” Dedi.

Eğer yapmazlarsa, serpinti tüm dünyada hissedilecek.

Avrupa Birliği’nin araştırma, bilim ve inovasyon komiseri Carlos Moedas, “Her zaman bir ticaret savaşına girdiğimizde, iyi sonuçlanmıyor” dedi.

1930’lardaki küresel ticaret çöküşüne atıfta bulunarak, “Korumacılığı her yaptığımızda insanlar daha da kötüleşir.” “Ekonomik olarak, politikacılar derslerini öğrenmemiş görünüyorlar.”

– Jethro Mullen bu rapora katkıda bulundu.

CNNMoney (Tianjin, Çin) İlk yayınlanma tarihi: 18 Eylül 2018: 09:04 ETKaynak Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir