Haziran 30, 2020

Emekli olmadan önce yapmanız gereken 5 şey

ile admin

[ad_1]

Bir rüya emekliliğine giden istikrarlı yol

Emekli olmayı dört gözle bekliyorsanız, yalnız değilsiniz. Sayısız işçi, işlerini geride bırakmayı ve yapılandırılmamış günlerin özgürlüğünü yaşamayı hayal ediyor. Ancak, tetikleyiciyi emekliye çekmeden önce, aşağıdaki hamleleri ele aldığınızdan emin olun, böylece daha sonra kararınızdan pişman olmayacaksınız.

1. Kişisel tasarruflarınızı değerlendirin

Umarım, çalışma yıllarınızın çoğunu bir IRA veya 401 (k) ‘de para saklayarak geçirmişsinizdir. Emekli olmayı düşünüyorsanız, bakiyenizi değerlendirmenin ve kullanılabilir günlük nakit açısından gerçekten ne anlama geldiğini görmenin zamanı geldi. Diyelim ki, 500.000 dolarlık bir IRA bakiyesine bakmak ve “Vay be, bu çok para.” Ancak, uzun süredir standart olan% 4’lük bir para çekme oranı uygularsak, 500.000 $ ‘ın yıllık 20.000 $’ lık yıllık gelire dönüştüğü, enflasyon için bazı düzeltmeler yapın veya alın.

Elbette bu rakam, kira geliri veya yarı zamanlı bir işten elde edilen kazançlar gibi emrinizde olabilecek diğer gelir kaynaklarını hesaba katmaz. Ayrıca Sosyal Güvenlik’i de etkilemez. Ancak mesele, emeklilik planı ekstrenizde gördüğünüz rakamı geçmişe bakmak ve size pratikte ne kadar gelir sağlayacağını belirlemektir.

2. Bir emeklilik bütçesini planlayın

Belki bir bütçeyi takip etmeye ve harcamalarınızı özenle izlemeye alışkınız. Bu kesinlikle kutlamak için olumlu bir alışkanlık olsa da, çalışmayı bıraktığınızda, masraflarınız muhtemelen daha iyi ve daha kötü için değişecektir. İşe gidip gelme ve ulaşım gibi şeylerden tasarruf etmenize rağmen (emekli olmak, iki araçlı bir haneden tek bir araca küçülmenizi sağlayabilir, böylece bakım ve sigorta maliyetlerinden tasarruf sağlar), boş zaman gibi şeylere daha fazla para harcayabilirsiniz. ellerinizde ek boş zamanınız olacak.

Emekli olmadan önce, kariyeriniz sona erdiğinde karşılaşmayı beklediğiniz masrafları detaylandıran yeni bir bütçe oluşturun. Muhtemelen devam ederken bu bütçeyi ayarlamanız gerekecek, ancak yerinde bir tane olması, yuva yumurtanızın altın yıllarınızda yeterli olup olmayacağı veya para kazanmadan önce daha fazla para biriktirmeniz gerekip gerekmediği konusunda iyi bir fikir verecektir. emeklilik memuru.

3. Sağlık hizmetleri maliyetlerini okuyun

Hepimiz biliyoruz ki sağlık hizmetleri hayatın herhangi bir aşamasında pahalı olabilir, ancak bugün ortalama 65 yaşında bir erkeğin emeklilik boyunca 189.687 dolar tıbbi bakım harcayacağını öğrenirken şok olabilirsiniz, ortalama 65 yaşında bir kadın 214.565 dolar harcayın. Ahh. Daha da kötüsü, bu rakamlar uzun süreli bakımdan sorumlu değildir – 65 yaş ve üstü yaşlıların% 70’inin istatistiksel olarak ihtiyaç duyması muhtemeldir.

Ancak iyi haber şu ki, üst düzey sağlık bakım masraflarının nasıl görüneceği konusunda kendinizi ne kadar çok eğitirseniz, bunları yönetmek ve minimumda tutmak için o kadar donanımlı olursunuz. Bu hatlar boyunca, yaşlıların kaçınılmaz olarak huzurevine veya yardımlı yaşam bakımına ihtiyaç duydukları zaman karşılaştıkları astronomik maliyetlerin bazılarına karşı koymaya yardımcı olabilecek uzun süreli bakım sigortasına bakmak için ödeme yapar.

4. Sosyal Güvenlik talebinde bulunmak için bir strateji geliştirmek

Çoğu yaşlı gibiyseniz, Sosyal Güvenlik emeklilik gelirinizin büyük bir kısmını sağlamaya gelecektir. Ancak, avantajlarınız kendileri kariyeriniz sırasında ne kadar kazandığınıza bağlı olarak hesaplanırken, onlar için ilk dosyaladığınız yaş bu sayının artmasına, düşmesine veya aynı kalmasına neden olabilir. Bu nedenle, körü körüne gitmek yerine fayda talep etmek için bir strateji oluşturmak önemlidir.

Örneğin, 66, 67 veya 66 ve belirli sayıda ay olan tam emeklilik yaşınızda ödenek başvurusunda bulunursanız, çalışma geçmişinize bağlı olarak tam aylık ödeneği alırsınız. Tam emeklilik yaşınızı ertelerseniz, avantajlarınız artar. Ve tam emeklilik yaşından önce başvurursanız, yardımlarda bir azalma ile karşılaşacaksınız, ancak paranızı daha erken alacaksınız. Dosyalama yaşı seçme konusunda doğru veya yanlış bir cevap yoktur, ancak yapmanız gereken tam emeklilik yaşınızı bilmek ve zaman içinde çeşitli noktalarda hak talebinde bulunmanın sonuçlarını anlamaktır.

5. Zamanınızla ne yapacağınızı belirleyin

Dünyadaki tüm boş zamanlara sahip olma fikri cazip gelebilir, ancak kendinizi bu durumda bulduğunuzda, gerçeklik sizi zorlayabilir. Gerçek şu ki, tam zamanlı bir çalışma programından toplam yapı eksikliğine gitmek zor, bu da birçok emekliye nihayetinde depresyona kurban gittiğini açıklıyor.

Bu kaderden kaçınmayı tercih ederseniz, yeni boş zamanınızı geçirmek için bir plan hazırlayın ve bütçenizle ve gelirinizle uyumlu olduğundan emin olun. Haftada iki kez golf oynayacağınızı ve ayda bir kez seyahat edeceğinizi düşünebilirsiniz, ancak tasarruflarınız bu yaşam tarzını destekleyemiyorsa, farklı bir plan bulmanız gerekir.

İlgili Bağlantılar:

• Motley Fool Nadir Üçlü Satın Alma Uyarısı Sorunları

• Bu Hisse 1997’de Amazon Satın Almak Gibi Olabilir

• 8 Kişiden 7’si Bu Trilyon Dolarlık Pazar Hakkında Bilgisiz

Emeklilik, buna hazırlanırsanız heyecan verici ve tatmin edici bir yaşam dönemi olabilir. Bu anahtar hareketleri iş cephesinde bırakmadan önce yapın ve herhangi bir şansla altın yıllarınızdan en iyi şekilde yararlanın.

CNNMoney (New York) İlk yayınlanma tarihi: 17 Eylül 2018: 09:39 ET

[ad_2]

Kaynak Adresi