Haziran 30, 2020

Emekli olmaya hazır olduğunuzdan emin olmak için 5 adım

ile admin

[ad_1]

Yuva yumurtanız sürecek mi?

İşyerinde bildirimi teslim etmeyi ve emekli rütbelerine katılmayı mı hayal ediyorsunuz?

Emeklilik harika olabilir – eğer buna hazırsanız. Bu yüzden kariyerinize bir son vermeden önce% 100 hazır olduğunuzdan emin olmak önemlidir.

Bunu nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Bu beş adımı atmak sizi mutlu ve güvenli bir emeklilik yoluna sokabilir.

1. Eşinizle koordinasyon sağlayın

Eğer bir ikilinin parçasıysanız, emeklilik sizi etkilemez; tüm aileniz için derin bir yaşam tarzı değişikliği. Sıçramadan önce eşinizle aynı sayfaya gidin.

İkiniz de emekli olacak mısınız yoksa eşiniz daha uzun süre çalışacak mı? Eşiniz bir kariyer yapmayı planlıyorsa, daha fazla ev işinden sorumlu olacaksınız – ve bununla iyi misiniz? Bu soruların cevaplanması gerekiyor.

Ayrıca, kararınızın aile finansmanınızı nasıl etkileyeceğini düşünmeniz gerekecektir – özellikle Sosyal Güvenlik yardımları söz konusu olduğunda. Sosyal Güvenlik yardımlarını erken talep ediyorsanız, hayatınızın geri kalanında alacağınız aylık faydaları ve eşinizin sizi geçecek olması durumunda elde edebileceği faydaları azaltırsınız.

Kombine gelirinizi en üst düzeye çıkaran faydalar için başvuruda bulunmadan önce eşinizle bir Sosyal Güvenlik talep stratejisi geliştirin, çünkü faydalar başladıktan sonra planlarınızı kolayca değiştiremezsiniz.

2. Gelirinizin nereden geleceğini öğrenin

Artık bir maaş çekiniz olmadığında, diğer kaynaklardan paraya ihtiyacınız olacaktır.

Çoğu insan için emeklilik geliri Sosyal Güvenlik ve tasarruflardan gelir. Şanslı azınlığın (çoğunlukla hükümet çalışanları), garantili gelir sağlamak için tanımlanmış bir emeklilik planı vardır. Geri kalanlarımız için Sosyal Güvenliği desteklemek için yeterli paraya sahip olmak şarttır.

Kısa gelmeyeceğinizden emin olmak için, emeklilik fonlarından, Sosyal Güvenlik’ten ve 401 (k) s ve IRA’lar gibi emeklilik hesaplarından para çekme işlemlerinden tüm potansiyel emeklilik kaynaklarınızı toplayın ve toplam aylık gelirinizin ne olduğunu öğrenin olacak.

Adresini ziyaret ederek Sosyal Güvenlik gelirinizi tahmin edin mySocial Güvenlik ödenek miktarınızı tam emeklilik yaşında bulmak için. Giriş yaptıktan sonra, ücretsiz emeklilik tahmincisi emekli olmanızın yaşına bağlı olarak avantajlarınızın ne olacağını belirlemenize yardımcı olmak için. Bir hesap oluşturmaya hazır değilseniz, SSA’nın hızlı hesap makinesi cari yıl kazancınızı, doğum tarihinizi ve gelecekteki emeklilik tarihinizi girerek avantajları tahmin etmek için kullanılabilir.

Yatırımlardan elde edeceğiniz geliri belirlemek için,% 4’lük kuralı kullanabilirsiniz; bu, ilk emeklilik yılınızdaki hesap bakiyenizin% 4’ünü çekmenize ve ardından her yıl bu para çekme miktarını enflasyona göre ayarlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte,% 4 kuralını uygulayarak paranızın bitmesi ihtimali vardır, bu nedenle hesap bakiyenizin yüzde kaçını belirlemek için Emeklilik Araştırmaları Merkezi uzmanlarının tavsiyelerini takip etmek gibi başka bir taktik almak isteyebilirsiniz. yıllık olarak geri çekilir.

Sosyal Güvenlik gelirini, yatırım gelirlerini ve gelecek diğer paralarınızı eklediğinizde, mevcut fonlarda yaşamanın mümkün olup olmadığı konusunda bilinçli bir seçim yapabilirsiniz.

3. Bir emeklilik bütçesi belirleyin ve bir eksiklik olup olmadığına bakın

Peki, sahip olacağınız toplam gelirin sizi desteklemek için yeterli olup olmayacağını nasıl anlarsınız?

Anlatmanın en iyi yolu aslında bir bütçe yapmaktır. Konut, vergiler ve sigorta gibi tüm sabit maliyetlerinizi etkileyen faktörler. Seyahat, kıyafet, kişisel bakım ürünleri, ulaşım, yiyecek ve eğlence gibi diğer harcamaları toplayın. Ve tasarruf etmeyi de dahil etmeyi unutmayın: Artık emeklilik için yatırım yapmamanız, ev onarımları veya acil durumlar gibi başka amaçlar için para ayırmanıza gerek olmadığı anlamına gelmez.

Bütçeniz, gerçekte ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu gösterir. Eğer her şeyi kapsayacak kadar çok geliriniz olduğunu gösteriyorsa, gitmeye hazırsınız ve bildiriminizi iletebilirsiniz.

Yoksa, daha uzun süre çalışarak, daha fazla tasarruf yaparak ve Sosyal Güvenlik avantajlarını artırmak için gecikmiş emeklilik kredisi kazanarak emeklilik beklentilerinizi azaltma veya emeklilik gelirinizi artırma arasında karar verin.

4. Sağlık hizmeti için bir plan yapın

Bütçenizdeki en büyük satır öğelerinden biri sağlık maliyetleri olacaktır.

Yaşlılar genellikle ciddi tıbbi durumlardan muzdariptir ve Medicare çoğu insanın düşündüğü kapsamlı kapsamı sağlamaz. Kendi başınıza çok fazla reçete maliyeti almanız gerekecek; prim ve jetoner giderleri ödersiniz; bakım evi hizmetleri gibi kapsamı dışında kalan bakımlar için de cebinizden ödeme yapmanız gerekecektir.

Son tahminler, reçeteli ilaç kullanımı için en yüksek yüzdelikte olan kıdemli bir çiftin, emeklilikteki sağlık ihtiyaçlarını karşılayabileceklerinden emin olmak için 370.000 $ ‘a ihtiyaç duyacağını göstermektedir. Bu kadarınız yoksa, daha uzun süre çalışmak ve bir sağlık tasarruf hesabına yatırım yapmak veya mevcut en kapsamlı Medicare Advantage ve uzun süreli bakım sigortasını satın almak gibi seçenekleri keşfedin.

5. Zamanınızı nasıl geçireceğinizi düşünün

Son olarak, emeklilik sırasında ne yapacağınızı düşünmeniz gerekir. Bazı yaşlılar, toplum ve amaç duygularını kaybettiklerinde depresyon da dahil olmak üzere sağlık sorunlarından muzdariptirler. Emekli olduktan sonra yalnız olma ve dünyadan kopma riskini azaltma planınız var.

İlgi alanlarınıza bağlı olarak, bu plan yerel kuruluşlarla gönüllü olmayı, kıdemli bir merkeze katılmak, torunlarınıza bakıcılık yapma, bir seyahat grubuna katılma veya egzersiz dersleri alma (yaşlılar Medicare’in SilverSneakers programı aracılığıyla genellikle bir spor salonuna ücretsiz katılabilirler). Ayrıca, ücretli veya gönüllü kuruluşlar aracılığıyla yarı zamanlı danışmanlık işleri de yapabilirsiniz. PUAN.

İlgili Bağlantılar:

• Motley Fool Nadir Üçlü Satın Alma Uyarısı Sorunları

• Bu Hisse 1997’de Amazon Satın Almak Gibi Olabilir

• 8 Kişiden 7’si Bu Trilyon Dolarlık Pazar Hakkında Bilgisiz

Emekli olmaya hazır mısın?

Bu beş adımı attıysanız ve hala emekli olmaya hazırsanız, tebrikler! Umarım altın yıllarınızın tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan tasarruflara sahip olmalısınız.

Henüz tam olarak hazır olmadığınızı fark ettiyseniz, kalbi alın – gerçekleştirilecek görevleri belirleme konusunda önemli bir adım attınız ve yapılacaklar listenizdeki şeyleri kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

CNNMoney (New York) İlk yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2018: 10:19 ET

[ad_2]

Kaynak Adresi