Haziran 30, 2020

Gerçekten ne kadar ücret artışı talep edebilirsiniz?

ile admin

[ad_1]

Sonunda, patronunuzdan potansiyel bir işverene zam vermesini veya maaş gereksinimini sorma cesaretini topladığınızda, makul bir sayı bulmanız gerekir. Kendinizi düşük top oynamak istemezsiniz, ama aynı zamanda çok yüksek nişan almak istemezsiniz ve temasınız bitmiş gibi görünür.

“Sizi memnun eden bir sayı için çekim yapan büyük bir hayranım, sizi tatmin eden biri değil,” dedi Selena Rezvani “Pushback: Akıllı Kadınlar Nasıl İstiyorlar?

Ama numaranızın hala mantıklı olması gerekiyor.

Bir maaş görüşmesinin anahtarı, değerini bilmektir. Bu şekilde, numaranıza güvenebilirsiniz.

İlk olarak, rolünüzdeki ve endüstrinizdeki diğer profesyonellerin neler yaptıkları için bir aralık oluşturmalısınız. Glassdoor ve Gerçekten ve profesyonel dernekler gibi çeşitli kaynaklara danışın, işe alım görevlileriyle konuşun ve sektördeki insanlara maaşlarını paylaşma konusunda rahat olup olmadıklarını sormaktan çekinmeyin.

Zam istiyorsun

Ne kadar istenecek: Mevcut maaşınızın% 10 üzerinde

Şu anki konserinizde kendinizi düşük ücretli hissediyorsanız, konuşmaktan ve zam istemekten korkmayın.

Ama önce ödevini yap.

Meslektaşının senden daha fazlasını yaptığını öğrendin mi?  İşte bunun için ne yapmalı

Başarılarınızı izleyin: üzerinde çalıştığınız başarılı projeler, gelirinizi artırma veya şirketten tasarruf etme, yenilikler ve etkili işbirlikleri.

“Eşsiz beceri setinizin farkında olun,” dedi yönetici koçu ve “Değer Aldığınız Ücreti Alın” yazarı Joel Garfinkle.

“Değerinizi belirleyin ve kuruluş üzerindeki genel etkinizi kanıtlayın.”

Başarılarınızı vurgulamak için ekip üyeleri ve müşterilerden olumlu notlar ve parlayan yorumlar getirin ve şirkete getireceğiniz gelecekteki sonuçları mutlaka belirtin.

Garfinkle, “Başarılarınızın gerçeklere dayalı ölçülebilir verilerini oluşturun.” Dedi. “Bu, şirket üzerindeki etkinizin ölçüsünü göstermenin çok ikna edici bir yolu olabilir.”

Yeni bir iş için röportaj yapıyorsunuz

Ne kadar sormak: Mevcut maaşınızın% 15-20 üzerinde veya pozisyon için makul bir piyasa oranı.

Bu, en büyük maaş artışını elde etme fırsatınız. Ayrıca, son işinizde düşük ücretli olduğunuzu düşünüyorsanız, sıfırlama şansı da vardır.

Ancak, mümkünse, ertelemeye çalışın görüşme sürecinde daha sonraya kadar maaş konuşması.

Garfinkle, “Maaş hakkında konuşmadan önce, işe alma yöneticisine pozisyonu, sorumluluklarını, unvanını ve dahil edilecek her şeyi anlamanız gerektiğini söyleyin. Böylece, pozisyonu ve değerinizi daha iyi anlayabilirsiniz.”

Pozisyon için adil bir maaş araştırın ve niteliklerinizi ve beceri setinizi vurgulayın. Bir işveren bağlandığınızda, daha fazla pazarlık gücünüz olur.

Rezvani, “Evet, şirket biraz risk alıyor, ancak onlara bahse girip kazançlı bir iş bırakıyorsunuz.” Dedi. “Senden iyi bir anlaşma istemeni ve buna ihtiyacın var.”

Kariyerleri tamamen değiştiriyorsun

Ne kadar istenecek: muhtemelen hiçbir şey

Garfinkle, “En güçlü güç pozisyonunda değilsiniz çünkü yeni bir kariyer veya sektörde değer göstermek zor.” Dedi.

Aslında, hangi sektöre geçtiğinize bağlı olarak maaş kesintisi için destek yapmanız gerekebilir. Örneğin, özel sektörden kamuya gidiyorsanız, ödemenizin azaldığını görünce şaşırmayın.

Kariyer değiştirirken maaş pazarlığının anahtarı, becerilerinizin ve deneyiminizin yeni işvereninizin ihtiyaçları ile nasıl örtüştüğünü göstermektir.

Örneğin Rezvani, ilgisiz bir alana giren kumaş alıcısı olan bir müşteriyle çalıştı, ancak müzakere oranları deneyiminin yeni işvereni için nasıl avantajlı olabileceğini vurguladı.

“Yaptıklarınız ile yeni işte nasıl kullanılabileceği arasında gerçekten net bir bağınız varsa, bugün bulunduğunuz yerin% 5-8’inde agresif olabileceğinizi düşünüyorum” dedi.

Yükseltme talebiniz reddedildi

Ne kadar istenecek: diğer faydalar

Bazen, bir yükseltme için ne kadar iyi bir durumda olursanız olun, bu sadece bir şirketin bütçesinde veya bir yöneticinin verme yetkisi dahilinde değildir.

Ancak başka tazminat seçenekleri de var.

Ek bir haftalık ücretli tatil, daha esnek bir çalışma programı, profesyonel eğitim veya stok seçenekleri gibi diğer avantajları isteyin.

Ve takip planı olmadan odadan çıkmayın. Garfinkle, “Durumu üç ay içinde tekrar ziyaret etmenizi isteyin.” Dedi. “Bir şekilde onlardan bir taahhüt alın.”

[ad_2]

Kaynak Adresi