Haziran 30, 2020

Havayolu katı yeni kurallar getiriyor

ile admin

[ad_1]

Brexit İngiltere'ye ve İngiltere dışına nasıl uçabilir?

Ryanair, yolcuları üzme riski taşıyan kısıtlayıcı yeni bagaj kuralları getirmiştir.

Bütçe havayolu, müşterilerin kasımdan itibaren kabine sadece küçük bir bagaj getirmesine izin verileceğini söyledi. Torba bir koltuğun altına sığacak kadar küçük olmalıdır.

Yolcular ödemek zorunda kabine ek bagaj getirmek veya istiflemek.

Uçuş başına 95 müşteri, öncelikli biniş için rezervasyon yaptığında ve kabine 10 kilogramlık (22 pound) bir çanta getirebildiğinde 6 £ (7.70 $) ödeyebilir. Başka bir seçenek, 10 kilogramlık bir torbanın kontrol edilmesi için £ 8 pound (10.30 $) ödemektir.

Ryanair (RYAAY) politikanın gecikmeleri azaltmak için değiştirildiğini ve ek para kazanmayı beklemediğini söyledi. Daha önce yolcuların kabine küçük bir kişisel çanta getirmesine ve ücretsiz olarak 10 kilogramlık bir çantayı koymasına izin verdi.

ryanair michael o leary
Ryanair CEO’su Michael O’Leary, agresif maliyet azaltma konusunda bir üne sahiptir.

Ryanair, düşük ücretler ve fırfırsız ethos ile bilinir. Günde 2.000’den fazla uçuş gerçekleştirmekte ve yılda yaklaşık 130 milyon yolcu taşımaktadır.

Tarafından çarpıldı daha yüksek maliyetler ve bir son aylardaki grev dizileri pilot sendikalar havayolu ile toplu iş sözleşmeleri müzakere etmeye çalışıyorlar.

CAPA – Havacılık Merkezi baş analisti David Bentley, yeni bagaj politikasının yolcuları rahatsız edebileceği konusunda uyardı.

“Tüm prosedür gittikçe daha fazla düzenleme ile çok ‘dağınık’ ve bu özellikle boş zaman yolcuları ile mutlu bir şekilde oturmayacak,” dedi.

ryan hava bagaj kontrolü
Ryanair sıkı bir yeni bagaj politikası açıkladı.

Analistler, yeni bagaj politikasının sektördeki en kısıtlayıcı politikalardan biri olduğunu söyledi.

Yatırım bankası Cantor Fitzgerald’ın bir havacılık analisti olan Rob Byde, “Bu, Ryanair ücret yapısını sopa yapabilirse, yolcular ve endüstri için potansiyel bir oyun değiştirici” dedi.

Yetkili, “Havayolu açıkça kabinin aşırı yüklenmesini azaltmaya çalışıyor, ancak aynı zamanda kazançlı yeni bir gelir akışına da dikkat ediyor.” Dedi.

Ryanair pilotlarını temsil eden sendikalar daha iyi çalışma koşulları aradıklarını söylüyorlar. Havayolunun pilotları ve mürettebatı, örneğin, ücretsiz yiyecek ve içeceklerle donatılmaz.

CNN’e gönderilen bir e-postada, “Ryanair tüm çalışanlarının ister kantininde ister uçakta olsun içecek ve atıştırmalıklarını ödemelerini bekliyor. Bu,” ücretsiz yiyecek “değil” düşük maliyetli ” .

CNNMoney (Londra) İlk yayınlanma tarihi: 24 Ağustos 2018: 09:55 ET

[ad_2]

Kaynak Adresi