Haziran 30, 2020

Moonves’in anlaşmalı çıkışı #TimesUp’ın gücünü gösteriyor

ile admin

[ad_1]

Watch: Norah O'Donnell Moonves çıkışına tepki gösteriyor

Ünlülerin kırmızı halıda Time’s Up iğneleri ilk kez giymesinden bu yana aylar geçti, ancak savunuculuk örgütü tacize uğrayan kadınlar için savaşmayı bırakmadı.

Pazar günü, Ronan Farrow başka bir bomba soruşturması yayınladı New Yorker Şehrindeki oteller. Son hikayesinde, altı yeni kadın CBS genel müdürü Leslie Moonves’i cinsel suistimalle suçladı.

Moonves, Amerika’nın en yüksek ücretli CEO’larından biri, birkaç saat sonra istifa etti – ama yine de eski işverenden nihai bir ödeme umuduyla.

“Birkaç gün önce hala potansiyel olarak 100 milyon dolarlık mahalleye kadar çok cömert bir çıkış paketi ile ayrılmasına izin vermekten bahsediyorlardı.” Farrow CNN hakkında dedi. “Kadınların çoğu bunu çok, çok sinir bozucu buldular. Bunun, bir şirket için çok fazla para kazanan güçlü bir adamın, bir kişinin ifadesiyle,” onunla birlikte kaçmasını “sağlayan bir tahta olduğunu hissettiler.”

Moonves’in milyonlarca dolarlık “altın paraşüt” paketi alacağına dair söylentiler arasında Time’s Up, bir açıklama yayınladı “gerçek değişim” istiyorlar.

Söylentilere göre 100 milyon dolarlık bir ödeme yerine Moonves ve CBS, #MeToo hareketini ve işyeri eşitliği için mücadele eden diğer gruplara destek veren kuruluşlara 20 milyon dolar bağışlayacak Kadınlar için. Bu para, Moonves’in nihayetinde aldığı herhangi bir kıdem tazminatından çıkarılacak ve CBS, Moonves’e yapılacak herhangi bir ödemenin, CBS’de devam etmekte olan dahili soruşturmaların sonuçlarına bağlı olacağına söz verdi.

Süre doldu bir tweet ile cevap verdi: “20 milyon dolarlık bağış, bir sorunun olduğunu kabul etmenin ilk adımı, @CBS. Ama bu bir çözümden uzak. Moonves’e ödeme yapmak için 180 milyon dolar ayırdın. Bu parayı kadınlara yardım etmek için kullan. Şirket temizliği Bu toksik kültürün gerçek sistemik değişimi gerektiriyor. ”

İlerleme kaydedildi

1 Ocak’tan bu yana, Time’s Up bu değişimin bir kısmını oluşturmakta zorlandı.

Ekim 2017’de, Hollywood ağır siklet Harvey Weinstein’a karşı çarpıcı iddialar, ülke çapında cinsel tacize dayanarak teşvik edildi. Sonraki aylarda Time’s Up, tüm endüstrilerde cinsel taciz mağdurlarını savunan bir koalisyon olarak başladı.

Ödüller sezonunda ünlüler Time’s Up pimleri ile kırmızı halıda yürüdü ve en önemlisi Altın Küre için siyah renkte giyinmişti.

O zamandan beri, Time’s Up Legal Defense Fund toplandı 22 milyon dolardan fazla Kadınlara cinsel taciz vakalarıyla savaşmalarında yardımcı olmak. Ulusal Kadın Hukuk Merkezi tarafından barındırılan ve yönetilen fon, şimdiye kadar kendi işyerlerinde taciz konusunda yardım arayan kadınlardan 3.000’den fazla talep aldı.

Bu kadınlar Hukuki Savunma Fonu’na çeşitli sorunlar bildiriyor: bazıları yanıt vermeyen bir İK ile mücadele ediyor, diğerleri misilleme bildirmek için mücadele ediyor.

Time’s Up Yasal Savunma Fonu müdürü Sharyn Tejani “Yardım arayan insanların büyük bir çığır açtıklarını gördük” diyor. “Yıllar önce iş yerinde tacize uğrayan veya saldırıya uğrayan ve sonunda öne çıkan insanlar, iş yerinde kendilerine bir şey olmuş ve ne yapacağından emin olmayan insanlar … Yani harita boyunca, görüyoruz. ”

Oradan Tejani, 700’den fazla avukatın mağdurlara ücretsiz ilk danışmalar sağlamak için Time’s Up ile çalıştığını söylüyor. Bazı durumlarda, Time’s Up mahkemeye giderken bu davaları finanse etmek için avukatlarla birlikte çalışır.

İlerleme hala devam ediyor

Ancak liderlerine göre, yüksek profilli vakalar manşetlerden kaybolsa bile #MeToo hareketinin bir bitiş tarihi yok. Mart ayında SXSW’da, Time’s Up’ın kurucu üyesi Nina Shaw, “Sanırım bunun bitmesini bekleyen bir sürü adam var. Asla bitmeyecek.”

O zamandan bu yana, Hukuki Savunma Fonu düşük ücretli işçilerin hakları için savaşmaya devam etti. Bu yaz için destek ödenekleri açıklandı savunmasız toplulukları destekleyen kuruluşlar. Hibeler işçileri cinsel taciz ve raporlama süreci ile ilgili haklar konusunda eğitmektedir.

Tejani, “Buradaki önemli şey, Hollywood’daki bu kadınlarla başladı ve daha sonra onu daha geniş, çok daha büyük ve daha geniş bir şeye dönüştüren bağlantılar yapıldı.” “Bir yerde başlamış olsa da, odak noktası gerçekten düşük ücretli işçiler.”

CNNMoney (New York) İlk yayınlanma tarihi: 10 Eylül 2018: 17:33 ET[ad_2]

Kaynak Adresi