Haziran 30, 2020

Neden bazı işverenler işçileri terk etmek için oynuyor

ile admin

[ad_1]

Şirket gitmenizi ödemediği sürece.

Bazı şirketler mutsuz işçilere nazikçe boyun eğmeleri için ödeme yaparak yolların ayrılmasını kolaylaştırıyor.

Çevrimiçi perakendeci Zappos’ta, yeni işe alım pozisyonlarına başladıktan sonraki üç ay içinde bir aylık maaş veriliyor. Amazon, işçilere yılda bir kez 5.000 dolara kadar işten ayrılma imkanı sunuyor.

Bir şirket neden bırakmak için birine ödeme yapar? Çünkü işverenin de çıkarına olabilir.

Zappos’un yeni işe alım programının direktörü Megan Petrini, “Sizi burada istiyoruz çünkü şirketin vizyonuna ve hedeflerine inanıyorsunuz ve fark yaratabilirsiniz” dedi.

“Sık sık geçit törenlerimiz var,” dedi. “Eğer bir geçit töreni gelirse ve telefondaysanız ve duyamazsanız … ve bu gününüzü mahvederse, burada mutlu olmayacaksınız.”

Zappo’nun politikasına resmen Zarif İzin Politikası denir, ancak daha çok “Teklif” olarak adlandırılır. Şirketin dört haftalık eğitim programının yarısı kadar uzadı. Bir çalışanın başlangıç ​​tarihinden itibaren üç ay boyunca iyidir.

“Bu şekilde eğitimde neye benzediğini görebilir ve pozisyonları hakkında bir fikir edinebilirler ve gerçekten mutlu olmaları için uygun olduğundan emin olurlar” dedi.

Birkaç yıl, hiç kimse Teklifi kabul etmez. Diğer yıllar daha popüler. Bu yıl şimdiye kadar üç kişi şirketi bu işe aldı.

Neden avantajlar çalışanların elde tutma sorunlarının cevabı değil?

“Normalden daha yüksekti,” dedi Petrini. “Ama güzel olan şey, burada çalışan insanların burada çalışmak üzere seçildiğini ve bırakmaları için para teklif edildiğini biliyoruz.”

Amazon, Zappos’tan ( 2009 yılında satın alındı), Pay to Quit adlı benzer bir program sunar. Yılda bir kez, yerine getirme merkezlerindeki işçilere şirketten ayrılma şansı verilir. teklif İlk yıl 2.000 $ ve her yıl 1.000 $ artarak maksimum 5.000 $ ‘a çıkıyor.

Bir Amazon sözcüsü CNN’ye “Amazon’da çalışan ve burada olmak isteyen insanların olmasını istiyoruz. Uzun vadede olmak istemediğiniz bir yerde kalmak çalışanlarımız veya şirketimiz için sağlıklı değil.” Dedi.

Program 2013’ten beri sürüyor. “Onlara öneriyi almadıklarını umduğumuzu söylüyoruz. Aslında onların kalmasını istiyoruz.”

Çalışanlara ayrılmak için nakit teklif ederken üretkenliğe yardımcı olabilir ve moral, yüksek kabul oranları bir şirketin nasıl işe alındığını yeniden değerlendirmenin zamanı anlamına gelebilir.

“İşe alım sürecinize, kimin işe aldığına, onları nasıl geliştirdiğimize ve işleri becerilerle eşleştirmeye mi baktığınızı kontrol edin,” dedi.

Ancak programlar da geri tepebilir ve kötü elmaları ayıklamakta etkili olmayabilir.

“Çok sık, bundan yararlanabilecek insanlar, seçenekleri olan iyi sanatçılarınız olabilir” dedi. “Seçeneği olmayan, ölü odun olan ve bir işe yapışan insanların gidecek başka yerleri yok.”

[ad_2]

Kaynak Adresi