premarket perşembe
Daha ayrıntılı veriler için grafiğe tıklayın.

1. Sürücüsüz araçlara yarış: SoftBank (SFTBF) ve Toyota (TM) mobil marketler ve yolda yiyeceklerin hazırlandığı dağıtım araçları gibi yeni hizmetler sunmak için sürücüsüz araç teknolojisini kullanacak bir ortak girişim oluşturuyor.

SoftBank, yeni iş olan Monet’in yarısından biraz fazlasına sahipken Toyota geri kalanını elinde tutacak.

Bu, teknoloji şirketleri ve otomobil üreticileri tarafından açıklanan bir dizi sürücüsüz kalkınma ortaklığının sonuncusudur. SoftBank’ın teknoloji odaklı yatırım kolu olan 100 milyar dolarlık Vizyon Fonu, General Motors’un kendi kendine giden otomobil ünitesi GM Cruise’a zaten 2.3 milyar dolar taahhüt etmişti.

Çarşamba günü, Honda (HMC) ve Genel motorlar (GM) yeni nesil tamamen otonom araçlar yaratmak için bir araya geldiklerini söyledi. BMW (BMWYY) Çinli internet firmasından özerk bir sürüş projesi Apollo yönetim kuruluna katıldı Baidu (BIDU).

2. Facebook soruşturma altında: İrlanda Veri Koruma Komisyonu resmi bir soruşturma başlattı. Facebook (FB) 50 milyon kadar hesabı etkiledi.

Komisyon, şirketin Mayıs ayında yürürlüğe giren yeni Avrupa veri koruma yasaları kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirip getirmediğini araştıracak. Facebook geçtiğimiz hafta boşluğu kapattığını söyledi, ancak 90 milyon kullanıcı önlem olarak hesaplarından zorla çıkış yaptı.

İrlandalı düzenleyiciler araştırıyor çünkü Facebook’un uluslararası merkezi Dublin’de.

Kesmek için hala birçok cevaplanmamış soru var: Kim yaptı? Ve neye erişmeye çalışıyorlardı?

3. Tahvil satışları: 10 yıllık ABD Hazineleri getirisi, olumlu ekonomik verilerin açıklanmasının ardından yedi yıl içinde en yüksek seviyeye ulaştı.

Çarşamba günü yayınlanan ABD işe alım verileri beklenenden daha güçlüydü ve ilk talep rakamları iyimserliğe katkıda bulunursa ivme Perşembe günü devam edebilir. Güçlü bir ABD ekonomisi ve Federal Rezerv’in faiz artırımı beklentisi eğilimi artırıyor.

Societe Generale stratejisti Kit Juckes, “Temelde yatan mesaj, ABD ekonomisinin sadece iyi bir ısırganlık içinde değil, ateşte olduğunu” söyledi.

4. CNN iş anlamına gelir: Perşembe günü CNNMoney yepyeni CNN İşletmesi oldu, işletmeyi ileriye taşıyan şirketleri, kişilikleri ve yenilikleri kapsar.

Bu yeni girişim, neslimizin en büyük finansal hikayesine odaklanacak: teknolojinin küresel ekonominin her köşesini nasıl yükselttiği, işletmeleri, çalışanları ve toplumun kendisini hızla adapte olmaya veya geride bırakmaya nasıl zorlayacağı.

5. Global pazara genel bakış: ABD hisse senedi vadeli işlemleri düşüktü.

Avrupa pazarları ‘da olumsuz bir ticaret seansının ardından erken ticarette düştü Asya. Shanghai Kompozit bir tatil için kapatıldı.

Dow Jones endüstriyel ortalaması Çarşamba günü% 0,2 yükseldi S&P 500 % 0.1 eklendi ve Nasdaq % 0.3 kazandı.

Bell haber bülteninden önce: Önemli pazar haberleri. Gelen kutunuzda. Şimdi abone olun!

6. Kazançlar ve ekonomi: Takımyıldız Markaları (STZ) açılıştan önce kazançları yayınlayacak. Costco (MALİYET) kapatıldıktan sonra takip edecek şekilde ayarlanır.

Paylaşımlar Danske Bank (DNKEY) Danimarka borç veren, kara para aklama skandalıyla ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı’ndan bilgi talep ettiğini söyledikten sonra% 3 daha düşük açıldı.

Piyasalar Şimdi bülteni: Her öğleden sonra gelen kutunuzda küresel bir pazar görüntüsü alın. Şimdi kayıt ol!

7. Bu hafta geliyor:
PerşembeCostco (MALİYET) kazanç; CNN Business piyasaya sürüldü
Cuma – ABD iş raporu

CNNMoney (Londra) İlk yayınlanma tarihi: 4 Ekim 2018: 05:07 ETKaynak Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir